10 dagen Hoofdsteden rond de Oostzee

(inclusief Vilnius, Riga, Tallinn, Helsinki en Stockholm)

Incl. brandstofheffing va € 765,-

Vanaf € 755,-

Direct boeken »
Maak kennis met Litouwen, Letland en Estland, die zich enerzijds in hoog tempo ontwikkelen, maar waar anderzijds de tijd lijkt te hebben stil gestaan. De drie staten worden vaak in één adem genoemd, maar toch zijn ze heel verschillend. De drie Staten hebben echter een geheel eigen karakter met een eigen taal. Ook de hoofdsteden Vilnius, Riga en Tallin hebben een geheel eigen karakter en zijn alle drie bijzonder mooi. De Baltische Staten liggen in Noordwest-Europa aan de Oostzee. Deze staten maakten lange tijd deel uit van de Sovjet-Unie. Wij nemen u mee voor een onvergetelijke rondreis langs deze ‘nieuwe Europesche hoofdsteden’. Onderweg maakt u kennis met de pracht en praal afwisselende landschappen en de gastvrije bevolking van de nieuwe deelstaten. Vilnius, ‘stad van kerken’ is de grootste en mooiste stad van Litouwen. De historie van de stad kent vele plunderingen en branden. Toch is er veel te zien uit het rijke verleden. Nauwe straatjes in de binnenstad met vele bouwstijlen zoals gotisch, barok, renaissance en klassiek. Kastelen, kerken en de universiteit dateren uit de 14e tot 16e eeuw. Riga, de hoofdstad van Letland ligt aan de rivier de Doena, de stad werd in 1201 gesticht door leden van de Duitse ridderorde. Na de oprichting kende Letland zeven eeuwen van overheersing door Duitsland, Polen, Zweden en Rusland. Op 21 augustus 1991 werd zij onafhankelijk. Geniet van het schitterende oude centrum ‘Erica’, met vele historische gebouwen, pittoreske nauwe straatjes onaangetast door de tijd. Wandel via het park naar de ‘nieuwe Stad’. Ontstaan rond de eeuwwisseling en een bolwerk van Jugendstil, veelal gerenoveerd. Estland met de hoofdstad Tallinn is grotendeels langs de kust gebouwd en ligt over water maar 84 km van de hoofdstad van Finland, Helsinki. De stad Tallinn kent een historie van veroveraars. De Russisch-orthodoxe kerk met prachtige iconen en Duitse herenhuizen. Een verscheidenheid van invloeden uit vroegere overheersingen maken deze stad een bezoek meer dan waard. Vooral de schitterend ommuurde oude stad met winkels, galeries en kleine restaurantjes geven de stad een bijzondere atmosfeer. Vanaf het jaar 2004 maken Litouwen, Letland en Estland deel uit van de Europesche familie en wordt het de hoogste tijd om kennis te maken met de nieuwe familieleden.

Bij de prijs inbegrepen

1 overnachting in Duitsland op basis van halfpension

1 overnachting in omgeving Warschau op basis van halfpension

2 overnachtingen in een *** hotel in Vilnius op basis van halfpension www.ecotel.lt

1 overnachtingen in een *** hotel in Riga op basis van halfpension www.tomo.lv

2 overnachting in een *** hotel in Tallinn op basis van halfpension www.oruhotel.ee

Ferry Tallinn - Helsinki

Overtocht met de nachtboot Turku naar Stockholm in een 2-persoons binnenhut met douche en toilet

Overtocht met de nachtboot Trelleborg naar Travemünde in een 2-per- soons binnenhut met douche en toilet

Dagelijks goed verzorgd ontbijt en een 3-gangen diner

Luxe comfort class touringcar met chauffeur/reisleider en in de steden  een lokale gids

Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland

Toeristenbelasting

Vetrekdata en prijzen 2012

Maandag 07-05-2012
(+brandstofheff)
€ 755,-
€ 765,-
Niet meer boekbaar/Vol
Maandag 04-06-2012
(+brandstofheff)
€ 775,-
€ 785,-
Niet meer boekbaar/Vol
Maandag 02-07-2012
(+brandstofheff)
€ 775,-
€ 785,-
Nog 6 plaatsen beschikbaar
Maandag 30-07-2012
(+brandstofheff)
€ 775,-
€ 785,-
Nog 2 plaatsen beschikbaar
Maandag 27-08-2012
(+brandstofheff)
€ 775,-
€ 785,-
Beschikbaar
Maandag 24-09-2012
(+brandstofheff)
€ 755,-
€ 765,-
Beschikbaar

Toeslag 1 persoonskamer € 255,-  

rondreis Baltische staten

Hotel in Vilnius
Hotel in Riga
Hotel in Tallin

Reisplan

Maandag: Nederland - Berlijn
Via onze servicelijnen wordt u naar ons centrale wisselpunt gebracht, waar u een kopje koffie krijgt aangeboden. Daarna rijden we via de Duitse autobanen met de nodige stops naar ons overnachtingshotel in de omgeving van Berlijn voor diner en overnachting.

Dinsdag: omgeving Berlijn - Warschau
Na het ontbijt rijden we naar Frankfurt aan de Oder, waar we de grens tussen Duitsland en Polen passeren. Via Poznan en het Poolse platteland rijden we naar Warschau waar we aan het einde van de middag arriveren voor een diner en overnachting.

Woensdag: Warschau - Vilnius
Vandaag is uw eerste kennismaking met de Baltische Staten. Nadat we de grens zijn overgestoken, bevinden we ons in Litouwen en rijden we naar de hoofdstad Vilnius. Tijdens de route kunt u genieten van het mooie en onbekende landschap van deze nieuwe Europeesche deelstaat.

Donderdag: Vilnius - Trakai - Vilnius
Vandaag maken we kennis met de hoofdstad van Litouwen, gedurende een uitgebreide stadstour met de bus en te voet o.l.v. een lokale gids. Vilnius wordt gedomineerd door de achthoekige Gediminotoren en meer dan 200 kerken in de oude historische binnenstad. Tijdens de stadswandeling zien we o.a. de Peter en Paul kerk, de kathedraal en de poorten der dageraad in de stadswallen. Ook zien we de gebouwen van de 16e eeuwse universiteit, de oudste van Midden- en Oost Europa en de prachtige gotische St. Annakerk. Vilnius is één van de mooiste steden van Europa en staat sinds 1994 in zijn geheel op de UNESCO-lijst van wereldcultuurgoederen. ’s Middags rijden we naar het nationaal historisch park Trakai met een bezoek aan het schitterende kasteel Trakai in het Gavemeer. Diner en overnachting in Vilnius.

Vrijdag: Vilnius - Riga
Na het ontbijt verlaten we Vilnius en rijden we naar Siauliai. In de omgeving van deze plaats bevindt zich ‘de Kruisberg’. Op deze heilige plek plaatst men al sinds 1831 kruisen en ook de Paus bracht een bezoek aan deze plek. Aansluitend rijden we naar de hoofdstad van Letland, Riga, gelegen aan de Baltische zee en op de oevers van de Daugava rivier waar we één nacht zullen verblijven. Indien de tijd het toelaat zullen we nog een korte stadstour maken o.l.v. een gids. Deze voormalige hoofdstad werd in 1201 gesticht door kruisridders en is vandaag met ca. 850.000 inwoners de grootste van de 3 Baltische hoofdsteden. Tijdens de rondrit zien we de koepel kathedraal, het vrijheidsmonument en de 14e eeuwse kruittoren.

Zaterdag: Riga - Pärnu - Tallinn
Na het ontbijt rijden we naar Estland langs de romantische kustlijn van de Baltische zee. Een mooie tocht door een mooi landschap met onderweg een kort bezoek aan de bekende badplaats Pärnu. Deze oude Estlandse kustplaats is nu een populair kuuroord met witte stranden, lommerrijke lanen en statige villa’s. Na dit bezoek rijden we naar Tallinn, waar we eerst een stadstour o.l.v. een gids maken. We zien de oude stad, zonder twijfel de best bewaarde en mooiste van de Baltische Staten, met o.a. het raadhuis en raadhuisplein, de Russisch orthodoxe A. Nevsky kathedraal en de Kiek in de Koektoren. Aansluitend bezoeken we het Olympisch Centrum in Pitra en het voor tsaar Peter de Grote gebouwde Kadriopaleis.

Zondag: vrije dag
Vandaag kunt u Tallinn op eigen gelegenheid verkennen. Lekker doen wat u zelf wilt. De keuze is vandaag aan u.

Maandag: Tallinn - Helsinki - Turku
Na het ontbijt verlaten we Tallinn en gaan we met de Ferry naar Helsinki. Hier gaan we onder begeleiding van een gids een stadsrondrit langs de bezienswaardigheden van de stad maken.
Aansluitend rijden we naar Turku, waar we inschepen voor de nachtferry naar Stockholm. Aan boord kunt u genieten van een heerlijk buffet en overnachting.

Dinsdag: Stockholm  - Trelleborg - Travemünde
Na de ontscheping hebben we een lange dag voor de boeg en rijden we naar het zuiden en passeren we de plaatsen Södertälje en Nyköping. Na het passeren van Helsingborg rijden we langs de westkust van Zweden, langs Malmö naar Trelleborg. Om 20.00 uur gaan we aan boord van de T.T. Line voor het inmiddels bekende buffet met gratis drankjes en voor een overnachting.

Woensdag: Travemünde - Nederland
Voor de laatste keer op deze Baltische Statenreis genieten we van het ontbijtbuffet aan boord. Na de ontscheping rijden we via de Duitse autosnelwegen naar Nederland. Na een goed verzorgd afscheidsbuffet bij ons centrale wisselpunt keert u via één van onze servicelijnen weer huiswaarts.

N.B. In geval van overmacht kunnen er wijzigingen optreden in het reisplan.

Nu boeken

Algemene voorwaarden

Minimum deelname: 25 personen. Bolderman Reisburo’s behoudt zich het recht voor deze reis kosteloos te annuleren indien het minimum aantal niet kan worden gerealiseerd. U zult hiervan uiterlijk 3 weken voor vertrek persoonlijk op de hoogte worden gesteld.

N.B. brandstofheffing a € 1,- p.p.p.d. 

bruidsauto bruidsauto
Bekijk de Bolderman Reisgids 2012 online!
go

TOP 10 REIZEN

1
vakantie! 15 dagen naar de Noordkaap
2
vakantie! 10 dagen Istrië Opatija
3
vakantie! 10 dagen rondreis Ierland
4
vakantie! 10 dagen rondreis Schotse hooglanden
5
vakantie! 10 dagen Italië Bloemenrivièra
6
vakantie! 10 dagen Barcelona en omgeving
7
vakantie! 10 dagen St. Petersburg
8
vakantie! 12 dagen rondreis Berlijn / Praag / Boedapest / Wenen
9
vakantie! 12 dagen Venetië en Dalmatië
10
vakantie! 8 dagen rondreis Cappadocië 2011/2012
vakantie!