Oppervlakte: 446.550 km²
Inwoners: 33.986.655
Hoofdstad: Rabat
Regeringsvorm: Parlementaire monarchie
Religie: Islam
Valuta: Marokkaanse Dirham
Elektriciteit: 220V, stekkers type C en E, geen verloopstekker nodig
Taal: Arabisch, Berbers in de dorpen, in de steden Frans en soms Engels
Tijdzone: UTC +1, In Marokko is het in de zomer 1 uur vroeger dan in Nederland. In de winter is er geen tijdsverschil.
Paspoort
Voor uw vakantie naar Marokko heeft u een geldig Nederlands paspoort nodig dat na terugkomst nog minstens 6 maanden geldig moet zijn.
Eten en drinken
Bekende Marokkaanse gerechten zijn couscous (geplette tarwe met groenten en vlees), harira (soep op basis van vlees, kikkererwten en linzen) en tanjia (gekruid en gestoomd lamsvlees). Alcohol wordt officieel niet gedronken in Marokko, maar toeristen kunnen het wel kopen. In de hotels wordt ook geschonken.
Flora en Fauna
Marokko is rijk aan unieke plantensoorten, mede door de Mediterrane en Atlantische klimaten langs de kustlijnen. In het Noorden vind je grote aantallen kurkeiken. Langs de kust zie een grote verzameling exotische soorten vegetatie, zoals de casuarina, eucalyptus, citrus, loquat, acacia en nog vele andere boomsoorten. Op de vochtiger locaties zijn er uitgestrekte weiden, boomgaarden met bijvoorbeeld citrusvruchten en venkeltuinen.
Prijsniveau
Het prijsniveau in Marokko ligt over het algemeen lager dan in Nederland, maar in de toeristische gebieden kan dit anders zijn. Wanneer u iets bij een kraampje of een souk koopt, dan is afdingen niet ongebruikelijk
Leuke feitjes
- Tussen 1934 en 1956 was Marokko onder Frans gezag. Vandaar dat er nog steeds veel mensen goed Frans spreken!
- De hoogtse plek in Marokko is ruim 4.000 meter hoog en het laagste punt ligt zo’n 50 meter onder zeeniveau. Wat een verschil in één land!