Reisplan Zwarte Woud en Mainau
Maandag: Nederland - Oberwolfach
Met één van onze servicelijnen reist u naar ons centrale overstappunt, waar u een kopje koffie of thee krijgt aangeboden. Daarna rijden we met diverse stops naar Oberwolfach. Na aankomst in ons hotel gaan we aan tafel voor het diner.
Dinsdag: Bodensee met het eiland Mainau en Triberg
Vandaag staat het 'bloemeneiland' Mainau, gelegen in de Bodensee, op ons programma. Het eiland is met een brug verbonden met het vaste land. Op het eiland (entree niet inclusief) heeft u ruim de tijd om dit (exotische) plantenparadijs te bewonderen. Hoewel de bloemen niet het hele jaar bloeien, heeft het eiland elk seizoen zijn eigen charme. Het 45 hectare grote eiland heeft naast het park een prachtige vlindertuin en kasteel. Aansluitend rijden we verder naar Triberg, waar u de hoogste watervallen van Duitsland kunt bezichtigen. Triberg wordt door bossen omgeven, waardoor de lucht zeer zuiver is in deze streek. In de namiddag gaan we weer terug naar Oberwolfach.
Woensdag: Titisee en Freiburg
We maken een mooie natuurtocht door een gedeelte van het Schwarzwald en bezoeken de Titisee, één van de bekendste en mooiste meren van het Schwarzwald. De Titisee wordt omringd door bergen, waarvan sommige tot 1500 meter hoog zijn. Het ca. 2 kilometer lange en 500 meter brede meer is, zoals alle natuurlijke meren in het Schwarzwald, ontstaan door een morene, een grotendeels afgesloten gletsjerbedding. Na het bezoek aan de Titisee rijden we naar Freiburg, waar u de verschillende bezienswaardigheden op en om de gezellige Münsterplatz kunt bewonderen. De grote gotische kerk, het Aartsbisschoppelijke Paleis en het laatgotische ’Kaufhaus’ met zijn trapgevels zijn het bekijken waard.
Donderdag: Schwarzwald, Gengenbach en Openluchtmuseum Gutach
Na het ontbijt rijden we een mooie route door St. Peterstal-Griesbach en het prachtige wijngebied rond Durbach. We houden een stop in de historische binnenstad van Gengenbach. Deze schilderachtige stad met vele vakwerkgevels staat geheel onder bescherming van Monumentenzorg. Vervolgens gaat de route verder naar Gutach, bekend om het Vogtbauernhof, een openluchtmuseum met gereconstrueerde en tradioneel ingerichte boerderijen met rieten daken. Dit openluchtmuseum kunt u bezoeken. Indien de tijd het toelaat, houden we op de terugweg naar Oberwolfach nog een pauze in Wolfach, waar u bijvoorbeeld uw laatste vakantie-inkopen kunt doen.
Vrijdag: Oberwolfach - Nederland
Helaas moeten we afscheid nemen van het Zwarte Woud en rijden we via de Duitse autowegen terug naar ons centrale overstappunt. Hier krijgt u een goed verzorgd afscheidsbuffet aangeboden en kunt u gezellig napraten over deze mooie reis naar het Zwarte Woud en Mainau. Tot slot keert u via één van onze servicelijnen weer huiswaarts.
N.B. In voorkomende omstandigheden kunnen er wijzigingen optreden in het reisplan.